Българското представяне в Италия на волейболното поле бе силно и тази неделя. Двата тима, където играят родни национали постигнаха чисти победи.

Лидерът в Серия А1 и шампион на Апенините Тренто постигна пета победа. Този път състава на Радостин Стойчев срази Пинето с 3:0 гейма (25:15, 25:19, 25:16) за 74 минути игра в своята зала.

Матей Казийски бе най-резултатен в мача с 16 точки, три аса, 53% перфектно посрещане и 59% атака. Красимир Стефанов се върна в игра след контузия, като влезе в третия гейм и записа един ас.

За MVP бе определен разпределителят Никола Гръбич. Тренто остана на първо място в класирането с актив от пет победи и една загуба на две точки пред Мачерата. Финансовият резултат от срещата е 26952 евро и 2950 зрители в залата.

Владимир Николов показа добра игра, а Кунео би Модена с 3:0 гейма (25:18, 25:23, 25:21). Българският диагонал реализира 12 точки (един ас, един блок, 48% атака) за 78 минути игра пред 3100 зрители. Тимът воден от националния ни треньор Силвано Пранди е на пето място в подреждането след четири успеха и две поражения.