Българските волейболни национали постигнаха победи в седмия кръг на гръцкия волейболен шампионат, след като Мъж на годината 2008 - Пламен Константинов, излезе победител в дербито на Солун, а Боян Йорданов и Андрей Жеков бяха отлични за Патра.

В напрегнат градски сблъсък Ираклис би ПАОК с 3:2 гейма (25:23, 13:25, 23:25, 25:15, 15:11). Гибона игра по-освободено, тъй като здравословният му проблем не е напълно отшумял, но това не му попречи да се отличи с 11 точки, два аса и 72% посрещане.

Най-резултатен в битката за Солун бе съотборникът на българина - Маркос Нилсон, с 24 точки. Ираклис даде неприятна жертва, след като титулярният разпределител Симон Тишер получи контузия в гърба в края на първия гейм и е под въпрос за мача срещу лидера Панатинайкос в неделя.

Въпреки отсъствието на плеймейкъра, Константинов и компания успяха да стигна до успеха, който ги остави на второ място в Гърция, като и водача ПАО би с 3:1 Кифисия

Боян Йорданов бе най-точен в мача с 22 точки и 69% успеваемост в атака, а Андрей Жеков завърши с шест точки, от които четири аса, за чистия успех над Ламия 3:0 (25:21, 26:24, 25:18).