Капитанът на България Владимир Николов бе в основата за връщането на Кунео на второ място в италианската волейболна Серия А1. Снощи тимът му би Сислей Тревизо, а лидерът Тренто на Радостин Стойчев пък продължава да трупа точки на върха. Следващият кръг в Италия предстои супер българското дерби – Кунео на Николов приема Тренто на Казийски и Соколов, като това ще е мач между първите два тима на Апенините. Междувременно феновете на тимъ триумфирал на Световното клубно първенство в Доха вече се стягат за финалите за Купата на Италия. За първото важно състезание за 201-та година за Тренто има осигурен транспорт до провинция Пистоя, където е ½-финалът с Модена на Пранди на 30 януари.

Световният и европейски клубен шампион Тренто увеличи аванса си от 6 на 8 точки на върха в класирането. Съставът на Радостин Стойчев победи в дербито Лубе Банка Мачерата с 3:1 гейма (25:19, 19:25, 25:22, 25:23) като домакин пред 4232 зрители. Матей Казийски завърши срещата с 15 точки, Цветан Соколов влезе като резерва за кратко в четвъртата част без да се разпише, Леандро Висото направи 18 точки, а натурализираният кубинец Османи Хуанторена бе определен за най-полезен след като постигна 21 точки. За Мачерата Матео Мартино бе най-резултатен с 14 точки.

Владимир Николов с Кунео измести Сислей Тревизо от второ място в подреждането, след като в директен сблъсък победи с 3:1 гейма (20:25, 25:19, 25:23, 25:22). Капитанът на България бе избран за МVP след като направи 13 точки при успеха, върнал след този пети кръг второто място на неговия тим, което загубиха преди седмица. За бившия европейски шампион Сислей Тревизо Алесандро Фей реализира 17 точки пред 1881 свои фенове.

Интересен бе мачът Копра Пиаченца – Вибо Валентия, защото Венци Симеонов излезе срещу бившия си тим където продължава да играе Христо Златанов. Синът на Каспар Симеонов обаче загуби тежко с 0:3 (15:25, 21:25, 18:25), като постигна 9 точки. Синът на Димитър Златанов обаче не игра в тази среща, след която Пиаченца заема четвъртото място в Серия А1.

Клубът на Силвано Пранди Модена този кръг почиваше и сега заема петата позиция. При Професора пък пристигнаха двама нови играчи. Словенците Ясмин Кутурич и Саша Гадник вече тренират в Модена. 36-годишният Кутурич е 195см, като е играл във Фридрисхавен, Ница, Триест, Бергамо, Блед и Бове. Гадник е на 28 години, 193см и след четири сезона в Италия с Крема, Сполето и Бергамо е отишъл в руския Газпром и се е върнал у дома в Блед.

Мирослав Градинаров остана резерва за последния Пинето и игра една малко през четвъртия гейм при 16-тата загуба на Ботуша от Таранто с 1:3 гейма (20:25, 25:23, 22:25, 16:25). Българинът завърши с 1 точка.