Пом.треньорът на женския ни национален отбор по волейбол Нели Маринова – Нешич остава без загубен гейм с тима си Сирио Перуджа и след втория кръг на Шампионската лига.

Снощи разпределителката на италианките реализира четири точки при успеха над Постар като гости в Белград. Перуджа би с 3:0 гейма (25:17, 25:17, 25:20) пред 700 зрители в зала „Спорт Еко”. Това бе своеобразно българско дерби на разпределителките, защото за сръбския тим играе второто разпределителка на националния ни тим Диана Ненова.

Бившата волейболистка на ЦСКА също се отчете с 4 точки. За Перуджа това е втора чиста победа в най-престижния клубен турнир за новия тим на Нели Нешич, с която заемат първото място в група Д.

Националките Ева Янева и Страшимира Филипова се представиха добре на полето, но тимът им Кан загуби драматично при гостуването на бившия тим на Нели Маринова – Монтескиаво Йези. Французойките бяха надиграни с 3:2 гейма (25:20, 25:22, 22:25, 20:25, 17:15) след 123 минути игра в зала „Палатриколи” в Йези.

Ева завърши с 20 точки (1 ас, 1 блок, 46% посрещане, 49% атака), а Страшимира за петте гейма направи 10 точки (1 атака, 9 блокади). И двете български волейболистки бяха титулярки за Кан и играха през целия мач, но тимът им се смъкна на второ място в група А с актив от една победа и една загуба.