Помощник треньорът на българския национален отбор по волейбол – жени – Нели Маринова – Нешич стигна финал в италианската Серия А1. Маринова и съотборничката й Илияна Петкова бяха в основата на успеха на Монтескиаво Йези над Скаволини Песаро с 3:0 гейма в третия мач от полуфиналната серия. Това бе и трета победа за тима от Йези, който по този начин се класира за битката за златото.

Нели Маринова записа 2 точки, а Петкова – 8, а резултатът в геймовете бе 25-18, 25-23, 29-27 точки.

Другата българска звезда в италианската Серия А1 – Антонина Зетова и нейният Деспар Перуджа ще играят поне още един мач от своята полуфинална серия срещу Асистел Новара. Зетова и компания отстъпиха като гост в Новара с 0:3 гейма (18-25, 19-25, 22-25). Българската волейболистка завърши с 10 точки.

Перуджа продължава да има предимство в серията от 2 – 1 победи, и има шанс да се класира за финала в четвъртия мач, който е на 30 май, сряда.