Първият кръг от волейболното първенство на Турция донесе победи и в четирите мача на гостите. Българските волейболисти бяха от победителите и се представиха на ниво.

Тодор Алексиев, Данаил Михайлов, Тодор Баев с техния ХалкБанк Анкара стартираха с чиста победа във волейболното първенство на Турция. Съставът от Анкара би като гост Малийе Мили Пийанго с 3:0 гейма (25:21, 25:19, 25:20) пред 1000 зрители в зала Селим Сири Таркан.

От четиримата българи само Николай Иванов остана резерва. Данаил Милушев завърши мача със 17 точки (47% от атака, 1 ас, 2 блокади), Тодор Алексиев записа 13 точки (1 блок, 75% атака и 50% посрещане), Тодор Баев игра два гейма и постигна 2 точки. Разпределителят Иванов се появи в третия гейм. За домакините най-резултатен бе Макума с 15 точки.

Силно бе представянето на Константин Митев и Мирослав Градинаров за Токат Беледие. Тимът им се наложи като гост на Меф Окулари в Истанбил с 3:1 гейма (25:19, 25:27, 26:24, 25:21). Бившият разпределител на Левски Сиконко и Пирин получи най-висока оценка - 9,5 за играта си, след като постигна 9 точки, 3 аса, 3 блокади и 50% атака. Градинаров пък бе най-резултатен със своите 20 точки - 4 аса, 3 блокади, 62% атака и 54% посрещане.

В другите срещи от първия кръг на турското първенство съперникът на ЦСКА в Шампионската лига Фенербахче с Владимир Гръбич взе победа с 3:0 гейма над Бозкурт като гост. Зираат също бе тимът гост, който би с 3:1 гейма Сехир Беледиези на олимпийския шампион Раян Милър.