Двама български волейболисти спечелиха сребърните медали от първенството на Катар, научи Гонг.

Богомил Аначков от ЦСКА и Андрей Николов от ЛукОйл Нефтохимик стигнаха до вицешампионската позиция с тима на Ал Гхарафа. Катарският шампионат е по-различен като схема, играе се само редовен сезон. Аначков и Николов от 12 срещи записаха 8 победи. Три от четирите им загуби дойдоха след 2:3, а една с 0:3.

При връчването на медалите катарските съотборници на Аначков бяха доста радостни, но Николов отсъстваше. Андрей се прибра преди 2 дни в България защото се контузи.

Богомил ще остане в страната с уникални сгради и лукс до края на месец май защото на 2-ри стартира турнирът за Купата на Катар.

За 7 месеца престой там Аначков освен волейбол и по-различен начин на живот, имаше възможност на живо да се наслади на играта на Рафаел Надал и Роджър Федерер на Мастърса а също така бе част от публиката на Световното първенство по лека атлетика в зала.