Трентино Волей и българинът Матей Казийски загубиха финала в Шампионската лига по волейбол. В решителната среща в Любляна италианският отбор отстъпи с 0:3 (22:25, 20:25, 30:32) срещу ЗАКСА Кенджежин-Кожле.

Полският първенец имаше сериозно превъзходство при атаката и се поздрави с втора поредна титла от най-престижния клубен турнир в света.

Нападателят Матей Казийски беше най-резултатен за трикратния шампион на Европа с 16 точки. Съотборникът му Алесандро Микиелето добави още 13 точки в срещата, продължила само 96 минути.

Камил Семенюк се отличи с 27 точки в полза на тима на ЗАКСА, спечелил титлата и купата в Полша през настоящата кампания.

"Със сигурност спечели по-добрият отбор на терена. Не успяхме да покажем това, което можем. Имахме шансове във втория и третия гейм да обърнем, но не успяхме. Времето върни, но ще опитам да направя още един такъв сезон", заяви Казийски пред NOVA.

Това е трети загубен финал в Шампионската лига за Тренто.