Волейболният Верона, който е воден от българския треньор Радостин Стойчев, постигна драматична победа над тима на Матей Казийски - Тренто с 3:2 (23:25, 27:25, 25:20, 28:30, 17:15) във втория кръг на италианската Серия А. Капитанът на Тренто - Казийски се отличи с 28 точки, като стана най-резултатен за отбора си в мача. Всичките точки на опитния българин бяха от атака. Най-резултатен в мача обаче стана руският състезател на Верона - Максим Сапожков, който реализира цели 39 точки. Друг българин - Алекс Грозданов, не взе участие за Верона. Домакините са на трето място в класирането с 4 точки, докато Тренто е шести - също с 4 точки, но с по-лошо геймове съотношение.

Шампионът Лубе Чивитанови, в чийто редици от този сезон играе Алекс Николов, загуби у дома от Падуа с 2:3 (23:25, 25:20, 20:25, 25:16, 12:15). Николов игра в последните 3 гейма, като успя да запише 12 точки - 10 от атака и 2 от блокада. Лубе Чивитанова е пети в класирането с 4 точки от първите два мача.