Кучине Лубе Чивитанова и Александър Николов загубиха драматично финала за Суперкупата на Италия по волейбол. Чивитанова отстъпи с 2:3 (25:20, 22:25, 25:23, 22:25, 8:15) срещу Перуджа в Каляри.

Българският национал реализира 4 точки за Кучине Лубе, а най-резултатен стана неговият съотборник Габи Гарсия Фернандес с 21 точки.

За победителите също с 21 точки се отличи Уилфредо Леон. Перуджа печели Суперкупата на страната за четвърти път в своята история.

Чивитанова водеше с 1:0 и 2:1 гейма в хода на двубоя, но отстъпи след решителен тайбрек. В него "грифоните" поведоха с 8:4 и не изпуснаха лидерството в резултата до края на срещата. Кучине Лубе е четирикратен носител на ценния трофей.

В двубоя за третото място Трентино и българинът Матей Казийски се наложиха с 3:1 (25:14, 23:25, 33:31, 25:18) срещу Модена.