Цветан Соколов изигра феноменален мач, но това не бе достатъчно за неговия Лубе Чивитанова, който претърпя изключително болезнена загуба във финала на Шампионската лига. В Казан домакините на Финалната четворка от Зенит спечелиха четвърта поредна титла от турнира след успех с 3:2 гейма (29:27, 18:25, 23:25, 25:23, 17:15).

Зенит направи невероятен обрат - първо от 1:2 гейма и след това от 7:11 в тайбрека на двубоя, който бе на изключително ниво.  Чивитанова имаше и мачбол, но той не бе реализиран, а ас на Вилфредо Леон при 16:15 сложи край на двубоя.

За Чивитанова Цецо Соколов бе истински лидер като през целия двубой бе гарант за точки и помагаше много с великолепен сервис. В тайбрека пък Соколов правеше точка след точка като в края донесе три с блок-аут от много трудни ситуации. Зенит обаче не се отказа в нито един момент. От 7:11 момчетата на Владимир Алекно стигнаха до 11:11, след това отразиха мачбол и при своя втори стигнаха до големия успех пред родна публика.

Цветан Соколов бе най-резултатен за своя отбор с 24 точки. За руснаците с 24 завърши Вилфредо Леон, а 22 добави Максим Михайлов. Заслужено Соколов бе избран за най-добър диагонал на турнира, а най-полезен играч стана Михайлов.

Цецо Соколов - диагонал №1 в Шампионска лига

В мача за трето място Перуджа победи ЗАКСА Кенджежин-Кожле също с 3:2 гейма (17:25, 29:27, 19:25, 25:23, 15:7).