Христина Вучкова и Имоко Конелиано Волей станаха шампиони на Италия. Отборът на българката спечели за пети път титлата в женското волейболно първенство след победа с 3:2 (25:20, 23:25, 25:21, 21:25, 15:8) над Монца в четвъртия двубой, с който затвориха финалната серия с 3:1 успеха.

A post shared by Hristina Vuchkova (@ruseva)

Имоко Волей загуби втория гейм, въпреки че имаше преднина от 8 точки (21:13). Съперникът им от Монца успя да направи серия от 10:0 и да обърне развоя на втората част. Така Имоко отбеляза златен требъл, след като през януари вдигна Купата на Италия, а през октомври спечели Суперкупата.

Христина Вучкова бе в списъка за двубоя, но не се появи в игра. Над всички отново бе Паола Егону с 37 точки (2 блокади), с 16 точки завърши Катрин Плъмър (1 ас, 4 блокади). За съперника Джордан Ларсън и Лиз ван Еке реализираха съответно 16 и 15 точки (2 блокади) (1 блокада).