Националът Данаил Милушев взе втора победа с новия си тим Тур във елитното волейболно първенство на Франция. В срещу от втория кръг снощи бившият европейски шампион се наложи над Бове с 3:2 гейма (25:23, 25:20, 23:25, 23:25, 15:11).

Българинът започна като титуляр за Тур, но игра три гейма и половина, защото се възобнови стара негова травма. „Не можах да играя до края. Рамото ми пак се възпали. Следващите пет дин въобще няма да тренирам, а ще ходя на физиотерапии. След почивката от Европейското и връщането ми във Франция се появи проблема”, каза за Гонг от Франция Милушев, който миналия сезон бе в тима на Кан.

За съперника до миналия сезон игра друг българин – Юли Василев, но той сега е част от кипърския шампионат.

Данаил Михайлов с Рен също спечелиха мача си, взимайки първи успах за сезона. Като домакини те победиха Тулуза с 3:1 гейма (25:11, 21:25, 25:23, 25:20).

Във временното класиране Тур е на пето място, а Рен на осмо.