Бившият волейболен национал на България Данаил Михайлов се изкачи на трето място в класирането със своя френски отбор Рен. Кан, Монпелие и Рен в момента са с по 30 точки на първите три позиции след изиграването на 15-тия кръг от местното първество.

Михайлов реализира 10 точки при успеха над Тулуза с 3:1 гейма (25:20, 26:24, 22:25, 25:19), а това бе 10-та победа от 15 мача.

Това трето място в подреждането е най-доброто в историята на волейболния Рен, а миналата година тимът завърши на 10-та позиция. Това е причината коментаторите на мача да възкликнат „Шапки долу за волейболистите на Рен!”

Другият българин във Франция – Данаил Милушев отново премина границата от 25 точки. Той завърши с 27 (2 аса) при успеха над Бове с 3:2 гейма (25:15, 23:25, 25:23, 25:22, 15:11) за 112 минути. Националът реализира много важен ас в тайбрека при гостуването на неговия Тур пред 1100 зрители в залата на осмия в подреждането Бове.

Бившият европейски шампион в момента се намира на незавидното девето място в класирането с актив от 7 победи и 8 загуби.