Волейболният шампион на Италия Тренто записа осма победа в Серия А1. Снощи пред 3200 зрители Матей Казийски и Краси Стефанов водени от Радостин Стойчев постигнаха чист успех над четвъртия в класирането Акуа Парадизо Монтекиари с 3:0 гейма (25:22, 25:23, 25:22) в мач от 10-тия кръг на шампионата. Матей завърши срещата с 13 точки (43% посрещане, 61% атака, 2 блока) и бе най-резултатен. Краси Стефанов влезе като резерва във втория гейм и реализира 1 атака. За най-полезен при победата бе определен разпределителят на Тренто Никола Гръбич. За Монтекиари 14 точки постигна Хорстинк, а 13 добави Гавото.

Венци Симеонов бе най-добрият в мача, в който неговият тим Вибо Валентиа се наложи над Верона с 3:2 гейма (25:18, 19:25, 23:25, 25:20, 15:9). За 117 минути домакините трябваше да обръщат резултата, за да постигнат четвърта победа от началото на сезона. Българинът с италиански паспорт в редиците на дебютанта в елита бе определен за MVP, след като постигна 23 точки (1 ас, 56% атака) в петте гейма пред 3700 зрители в зала Валентиа.

Копра Пиаченца запази третото си място в класирането след като се наложи над Фрамасил Пинето като гост с 3:1 гейма (26:24, 25:16, 24:26, 25:23). Христо Златанов бе определен за най-полезен в срещата играна пред 1900 души на трибуните в зала Магети. Синът на Димитър Златанов направи 19 точки като капитан на Пиаченца. За Пинето най-резултатен бе Родриго с 20 точки.

Довечера Владо Николов и Кунео гостуват на Перуджа.

Втори в класирането в Италия е Тренто – 8 победи и 2 загуби, пред шампионите е само тимът на Лубе Банка Мачерата с едно поражение по-малко. Копра Пиаченца е трети в подреждането с 6 успеха и 4 загуби. Вибо Валентия остана на 11-то място с четири победи и 6 поражения. На осмо място с мач по-малко е съставът на Кунео воден от националния ни селекционер Силвано Пранди.