Волейболният ни национал Матей Казийски отново бе избран за MVP (най-полезен играч) в италианската Серия А1. Снощи тимът му Тренто победи Латина с 3:2 гейма (25:20, 29:27, 28:30, 18:25, 15:12) за 1,58 часа.

За отбора воден от Радостин Стойчев това бе десета победа, която му отрежда трето място в класирането след 13-тия кръг. Казийски наниза 30 точки (4 аса, 4 блокади) пред 2800 зрители и бе обявен за MVP. Владо Николов добави 11 точки (1 ас), Смилен Мляков като резерва записа 7 точки, а за кратно в игра се появи и Васил Стоянов.

С тези 30 точки Матей стана най-резултатният играч от всички мачове в Италия снощи. Непосредствено преди двубоя Владимир Николов получи приза си за най-добър волейболист на месец декември в Серия А1.

В срещата Падова – Пиаченца, двамата българи с италиански паспорти също се представиха отлично, като и Венци Симеонов бе избран за MVP в мача. Пиаченца взе седма победа след 3:0 гейма (29:27, 25:22, 25:18) за 86 минути игра, а това направи положителен баланса на тима за седмото място в подреждането. Симеонов завърши с 20 точки (4 аса), а синът на легендата Димитър Златанов – Христо се отчете с 14 точки.