Шампионът на Италия Итас Диатек Тренто откри новия сезон 2008/2009 с чиста победа. Тимът на Радостин Стойчев победи новака в Серия А 1 Йога Форли с 3:0 (25:18, 33:31, 27:25). Звездата Матей Казийски и другият българин Красимир Стефанов започнаха титуляри и останаха на полето при успеха, който дойде след 85 минути игра.

Първия гейм бе белязан от силния сервис на Казийски. Втората част Тренто успя да затвори пред собствената си публика след седем гейм бола. Третия гейм започна лошо за „българския” отбор (2:8), но в средата Тренто успя да настигне противника, а на финала Матей се развихри.

Най резултатен в двубоя бе Казийски с 20 точки, като той бе избран за най-полезен играч (МVP). Краси Стефанов завърши мача с 17 точки. За Йога Форли Лучиано Бошко бе най-добър с 16. Това бе изтегленият мач от първия кръг на Серия А 1. Утре предстои първото българско дерби на Апенините, в което Вибо Валентиа на Венци Симеонов приема Владо Николов с новия си ти Кунео. Христо Златанов с Копра Пиаченца гостува на Падова.