Итас Трентино, чийто капитан е българинът Матей Казийски, се доближи само на победа от участие във финала на първенството на Италия по волейбол за мъже.

Във втория мач от полуфиналната серия с Пиаченца тимът на Тренто се наложи като гост с 3:1 (25:19. 25:22, 20:25, 25:20) гейма и поведе с 2:0 победи в серията.

Казийски реализира 10 точки за победителите, а с повече от него приключи единствено младата звезда на италианския волейбол Алесандро Микиелето, който се отчете с 15. За тима на Пиаченца Юри Романо бе над всички с 19 точки.

Следващият мач от серията, който може да се окаже и последен, е в Тренто.

В другия полуфинал Алианц Милано изравни на 1:1 серията с Кучине Лубе Чивитанова. У дома Милано спечели с 3:2 (25:18, 20:25, 25:21, 21:25, 15:9) гейма. Много силен мач за гостите направи младият български национал Александър Николов, но неговите усилия не стигнаха на шампионите, за да постигнат втора поредна победа.

Николов приключи срещата с 20 точки на сметката си, а още 19 прибави ветеранът Иван Зайцев.

За победителите от Милано, които два пъти изпускаха преднина от един гейм, с 22 точки приключи японецът Юки Ишикава. Жан Патри се отличи с още 19 точки.