При победата на Алианц Милано над Перуджа с 3:2 българският волейболист Матей Казийски направи рекорд за сезона в италианската волейболна Суперлига до момента, съобщи изданието "Ил Ресто дел Карлино". 39-годишният Казийски завърши мача с 25 точки, като имаше най-голям принос за успеха на тима си над силния съперник.

В третия сет при 1:0 за Перуджа в резултата Казийски застана на сервис и изпълни 11 последователни удара - шест от които асове, с което направи зрелищен обрат за отбора си, който реализира 10 поредни точки и спечели частта с 25:12. Това е най-добро постижение при изпълнение на сервис за сезона до този момент.

Тимът от Милано е на шесто място в класирането на Суперлигата с 18 точки. На 3 януари Алианц Милано ще играе срещу Пиаченца за Купата на Италия, като целта на тима е да достигне до четвъртфиналите на турнира за трета поредна година. / БТА