Волейболните национали на България, които играят Динамо (Москва) Матей Казийски и Теодор Салпаров победиха с 3:0 гейма (25:18, 25:23, 26:24) Факел Новий Уренгой във финала за купата на Русия. Мачът, който се играе в Одинцово започна с пълно надмощие на Динамо. Тимът натрупа аванс от 10 точки в средата на първата частта и това не позволи на съперника им да го стопи.

Вторият гейм не започна добре за състава от руската столица, който губеше с 0:3, 1:5 точки, а първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за Факел Новий Уренгой. Постепенно Динамо стопи пасива и изравни за 13:13, поведе за първи път в частта при 14:13, но съперникът отново завърши две атаки и взе прекъсването при 16:15. Лошата серия за Казийски и компания продължи16:18, 18:21, бяха на точка от изравняване при 20:21, 21:22. Драматичното четвърто равенството в гейма дойде при 22:22, но Факел отново поведе. Тимът на Владимир Алекно доказа, че може да се измъква и в най-трудните ситуации, като отново изравни, отбеляза две поредни точки и взе гейма с 25:23 точки.

Игра на нерви бе третата част. Никой не можеше да поведе с повече от точка - Факел повеждаше с една, а Динамо изравняваше, при 15:15 обаче клубът с българските национали поведе за първи път през 3-ия гейм и взе първото прекъсване с 8:7. След това ролите се обърнаха - Динамо повеждаше, Факел изравняваше. Съперникът обаче отново взе аванс при 13:12, развоя на резултата продължи по сценарий, на второто техническо прекъсване Факел водеше с 16:15, но Динамо отново изравни и поведе с 17:16. Драмата не свърши с края на частта. След уникално изпитание на нервите и точността, 24 равенства!!! и много почивки на треньорите, Динамо спечели гейма с 26:24, а с това взе мача и Купата на Русия!

Матей Казийски и Теодор Салпаров триумфираха с Купата на Русия!

Трофеят на страната е първи съвместен приз за родните национали с екипа на Динамо. С те взеха и квота за Шампионската лига догодина.