В първия си сезон заедно в Динамо (Москва) Матей Казийски и Теодор Салпаров са на крачка от златен дубъл в руската волейболна Суперлига. След като стартираха със загуба, сега столичани поведоха на Динамо-Транс (Казан) с 2 - 1 победи във финалната серия и се нуждаят от още един успех, за да спечелят и титлата.

В третия мач за златото, като гости пред 7000 зрители, българските национали бяха титуляри за Динамо (Москва) при победата с 3:2 гейма (25:23, 24:26, 18:25, 25:21, 15:11) над Динамо-Транс (Казан) в залата на баскетболния Уникс.

Матей Казийски отново бе най-резултатен за тима си – 22 точки и над 65% атака. За домакините Клейтън Стенли записа 23 точки след 112 минути игра.

Първият гейм бе равностоен в своето начало, като първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за домакините. Московчани обърнаха и поведоха с 17:14, 19:16 (след ас на Бережко), 21:18 след успешна атака на Матей и безпроблемно взеха първата част с 25:23 точки.

Следващият гейм стартира с ас на Косарев, Казийски изравни за 1:1 точка, но дрийм тимът от Казан натрупа аванс от 4 точки (6:2) след ас на американския национал Клейтън Стенли. Волейболист №1 на Европа се опита да промени резултата след две поредни точки 7:4 за домакините, а те взеха прекъсването при 8:4, след което отново имаше точка в актива на Казийски. Преднината на казанци се запазваше - 11:5 (ас на Богомолов), 13:6 (ас на Лой Бол). В края на гейма Динамо (Москва) успя да догони съперника, но Динамо-Транс (Казан) спечели частта с 26:24 и изравни за 1:1 гейма.

Третата част отново започна с преимущество на домакините – 8:5 и след два аса на Косарев за 10:5 и 12:5, преднината им достигна 9 точки – 14:5, второто техническо прекъсване дойде при 16:6. За Косарев това бе 5-та точка директно от сервис, а в мача между двата тима резултата при асовете бе 10:3. След добра серия от начален удар на Стенли, аванса на Казан стана 10 точки – 19:9. Владимир Алекно предприе три смени. Казийски реализира първия си ас при 20:14 за съперника. При 21:15 наставникът на националния отбор на Русия и Динамо (Москва) предприе тактическа смяна, като извади Матей, за да съхрани силите му за следващия гейм. Транс (Казан) поведе с 2:1 гейма след 25:18 точки.

Подобрявайки посрещането си и намалявайки индивидуалните грешки Динамо (Москва) започна убедително четвъртия гейм с аванс – 5:3, 8:6, 16:11. Матей направи отлична блокада за 21:15, след което съперника реализира три поредни точки, но те не попречиха на московчани да изравнят за 2:2 гейма след 25:21.

В решителния тайбрек Салпаров и компания бяха по-съсредоточени и добри на игрището. Поведоха с 4:2, при 4:3 Казийски застана на сервис линията, след което тимът му записа 3 поредни точки,а за 7:3 Матей пак направи бомбен ас. Динамо (Москва) бе отличен и не позволи на съперника дори да си помисли, че може да изравни. Прекъсването бе при 8:5, а за още по-убедителния аванс Семен Полтавски направи ас за 10:6. Казийски отново се разписа за 14:11, имаше шанс с „бомба” да затвори мача, но след блокада Динамо (Москва) взе тайбрека с 15:11, с това мача и поведе с 2:1 победи в серията.

При изпълнението на сервис домакините имаха предимство (11:8 аса), показателите на атаката са почети равни (54 : 56), при блокадите Динамо (Москва) определено бе по-добър 16:11, при посрещането Казан – Москва е 48%:42%.

Четвъртата среща от финалната серия в руската Суперлига е утре от 18 часа в Казан, а евентуален пети мач ще се играе на 13-ти май в Москва.

Динамо-Транс (Казан): Богомолов (12), Бол (2), Тетюхин (11), Егорчев (11), Косарев (17), Стенли (23), Сиденко – либеро (Бовдуй, Бабичев, Шулепов)

Динамо (Москва): Волков (12), Казийски (22), Полтавски (21), Кулешов (9), Макаров (2), Бережко (8), Салпаров – либеро ( Гранкин, Круглов (3), Ботин (1), Корнеев (2), Остапенко).