Волейболните ни национали Матей Казийски и Теодор Салпаров са на крачка от първи съвместен трофей с екипа на Динамо Москва. Утре двамата ще излязат във финал за Купата на Русия срещу Факел Новий Уренгой.
Динамо Москва победи домакините на надпревара Искра Одинцово с 3:2 гейма (25:19, 24:26, 25:21, 17:25, 15:10) във втория ½-финал. Матей и Теодор отново бяха в основата на успеха за шампионите в предградието на руската столица.
Общият брой точки в мача е 106:101 в полза на Динамо.

Още от самото начало тимът с българските национали демонстрира надмощие и взе първата част на 19 точки. Драматично обаче загуби втория гейм, след като водеше в резултата, но две спорни съдийски отсъждания позволиха на Искра да спечели частта с 26:24. Без проблем Динамо извоюва третия гейм на 21 точки. Четвъртият тръгна зле и Владимир Алекно с Радостин Стойчев извадиха основния състав да съхрани силите им и пуснаха 5 съвсем нови волейболисти. В тайбрека наставници промениха нараждането, тимът поведе с 5:2 и 7:3 точки, с което не допусна догонване от страна на Искра.

Матей Казийски бе твърд титуляр заедно с националното либеро Теодор Салпаров.
Казийски бе избран за MVP на срещата, след като реализира 17 точки (2блока и 1 ас), с 60% посрещане. Салпаров извади 11 идеални топки в защита и има 60% посрещане.

В първата среща Факел разгроми за 80 мин. Локомотив Белгород с 3:0 гейма (29:27, 25:22, 25:18). Роман Яковлев бе най-резултатен с 22 точки, Филип Воронков добави 18, а единственият италианец в руския волейбол Матей Чернич завърши с 9 точки за Факел. За Белгород Дмитрий Красиков се отчете с 12.

Динамо са лидери и в първенството.

Сблъсъкът с Искра за московчани би исторически. След близо 15 години двата отбора отново се изправиха в тази фаза на надпреварата. Към момента тези два съперника са изиграли 57 мача, като Динамо взе 31-вата си победа над тима от Одинцово. Цената на билетите за мачовете е от 20 до 150 хиляди рубли.
Спечелването на Купата се равнява и на квота за участие в Шампионската лига през следващия сезон. Динамо именно са домакини на финалите тази година в Москва.

Финалът Динамо Москва – Факел Новий Уренгой е утре – 27 февруари от 18:00 българско време.