Новият помощник треньор на женския ни национален отбор по волейбол Нели Маринова-Нешич и Илияна Петкова с екипа на Монтескиавио Йези отпадна от Шампионската лига, след като един гейм не им достигна за класиране във финалната четворка.

Снощи те загубиха с 1:3 гейма (22:25, 22:25, 25:20, 23:25) след 96 минути игра с с Фопапедрети на италианския ¼-финал в най-престижния клубен турнир.

Пред 1900 зретели в Йези Илиана Петкова реализира 1 точка, влизайки като резерва, а Нели Маринова бе титулярен разпределител с 2 точки. За Фопапедрети №1 отново бе звездата на „адзурите” Франческа Пичинини с 23 точки.

След като в първия мач тимът на българките победи с 3:2 гейма настоящия носител на трофея, общият сбор от геймове е 5:4 в полза на Фопапедрети, който ще участва на финалите в Цюрих на 24 и 25 март.

Довечера е мачът Тенерифе - Кан с участието на Ева Янева и Мария Филипова.