Най-рано на 13 май ще бъде опреден волейболният шампион на Италия. Това стана ясно снощи, когато Копра Пиаченца на Христо Златанов победи настоящия първенец Тренто и изравни резултата във финалната серия за 1:1 победи.

Пред 4100 свои фенове синът на Димитър Златанов – Христо бе най-добър за своя клуб Пиаченца и взе победата над състава на Радостин Стойчев с 3:1 гейма (25:21, 25:18, 20:25, 25:15). Българинът с италиански паспорт бе определен за най-полезен в мача след 18 точки (2аса, 62% перфектно посрещане, 45% атака и 1 блок). За тимът на Анжело Лоренцети Леонел Маршал прибави 17 точки.

За шампиона на Европа Матей Казийски завърши със 16 точки (1 ас, 32%перфектно посрещане, 46%атака и 3 блокади). Красимир Стефанов остана резерва и не се появи в игра. Леандро Невес Висото завърши със 17 точки.

Третата среща от финала в Серия А1 е на 10 май от 18:45 часа българско време в Тренто. Шампионът на Италия ще бъде определен след 3 успеха в 5 възможни мача. Може би решителната битка за златните медали ще бъде на 13 май от 21:30 часа, когато Пиаченца е домакин. Евентуален пети мач ще бъде на 17 май от 19:30 часа отново с домакин Казийски.

Спорът на Апенините ще забави още повече Матей Казийски от присъединяване в лагера на националния ни отбор. Най-полезният в Шампионската лига този сезон ще получи почивка от селекционера Силвано Пранди.