Шампионът Тренто и новака в елита Вибо Валентия отпаднаха на ¼-финалите за Купата на Италия. Тренто на Радостин Стойчев бе елиминиран от екс-европървенеца Сислей Тревизо. Пред 3700 зрители в зала Басано в едноименния град Казийски и компания отстъпиха с 2:3 гейма (26:28, 25:22, 24:26, 30:28, 10:15). Матей реализира 25 точки (2 аса, 46%перфектно посрещане, 50% атака, 1 блокада), Краси Стефанов не влезе в игра. За полуфиналистите от Сислей Алесандро Фей пак бе-най-резултатен с 32 точки (1 ас, 62%атака, 3 блокади).

Венци Симеонов с Вибо Валентия пък бяха отстранени от Лубе Банка Мачерата след 3:0 гейма (25:18, 25:18, 25:17). Синът на Каспар Симеонов игра до втория гейм и след направени 3 точки. Най-резултатен в срещата бе Игор Омрсен с 15 точки.

Довечера шанс за класиране на ½-финал имат Владимир Николов и Христо Златанов. В Мантова и зала Бам лидерът в Серия А1 Кунео на Силвано Пранди и Владимир Николов ще спори с Марми Ланца Верона, след което Христо Златанов и Копра Пиаченца ще играят срещу Акуа Парадизо Габека Монтекиари. Синът на Димитър Златанов при успех довечера ще има за съперник Мачерата, а Пранди и компания на ½-финал може да играе със Сислей Тревизо. Финалната четворка за Купата на Апенините е на 1 февруари.