След като три поредни години Тренто тримфираше със златните медали във волейболната Шампионска лига, сега италианският първенец се теши с бронзовите. Селекцията на Радостин Стойчев завърши на трето място в най-престижния клубен турнир на Стария континент.

В полския град Лодз с капитан Матей Казийски Тренто спечели малкия финал срещу Аркас (Измир) с 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:19). Цветан Соколов влезе като резерва в първата и втората част на срещата.

Първата част имаше минимална интрига, като италианците я взеха с 25:20 точки. Във втория гейм Тренто беше повече от категоричен – 7:1, 8:2, 12:4, 16:8, 18:8 точки. Соколов влезе при 20:10, разписа се за 21:11 и 24:17, а геймът бе спечелен с 25:19 пак с точка на Цветан. В самото начало на третата част турската селекция започна добре, но не издържа дълго. Трентинци обърнаха и дръпнаха с 14:7, 16:10. След първия мач-бол Агамес остави в играта за още две разигравания Аркас, но Казийски и компания спечелиха с 25:19 и 3:0 гейма.

Матей Казийски завърши като най-резултатен за Тренто с 10 точки, Соколов пък постигна 2. За Аркас, който бе съперник на българския ЦСКА в груповата фаза, Агамес реализира 15 точки.

Веднага след малкия финал, домакините в Лодз връчиха бронзовите медали на Тренто на полето, а волейболистите благодариха с аплодисменти на публиката и совите фенове.

Новият европейски първенец ще се определи измежду СКРА Белхатов и Зенит (Казан) от 18:30 часа във финала на Шампионската лига.