Воденият от Радостин Стойчев Итас Диатек Трентино (Тренто) започна по отличен начин финалните плейофи в италианската Серие А1, след като пред повече от 4000 ентусиазирани фенове в Пала Тренто победи с 3:1 (20:25, 25:11, 25:19, 25:20) Копра Елиор (Пиаченца) и поведе с 1:0 в серията.

Гостите от Пиаченца успяха да изненадат Итас само в първия гейм, благодарение на силния сервис на американеца Филип Холт и най-вече на вездесъщия Алесандро Феи. Това обаче подейства като допълнителен стимул за Матей Казийски и компания и във втория гейм буквално отнесоха съперника си, а в третия и четвъртия диктуваха ситуацията на терена през цялото време.

Победата бе хубав подарък за навършващия днес 24 години гръцки център на Итас Митар Джурич. Етническият босненец си подари 12 точки (1 ас, 8 блокади, 60 % в нападение), а MVP стана чешкият му съотборник Ян Щокр, който реализира 17 точки (4 аса, 2 блокади, 44 % в атака). Капитанът Матей Казийски добави 16 (1 ас, 1 блокада, 58 % в нападение), а Николай Учиков се появи в края на втория гейм и записа 1 точка (100 % в атака). Звездата Османи Хуанторена остана с "едва" 9 точки (1 ас, 50 % в нападение).

За гостите от Пиаченца най-много точки направи Алесандро Феи - 16 (1 ас, 3 блокади, 43 % в нападение). 12 добави кубинският център Роберланди Симон (1 ас, 4 блокади, 78 % в атака). Колегата му на блокада - американецът Филип Холт, се отчете с 10 (3 аса, 1 блокада, 60 % в атака). Капитанът Христо Златанов остана с 9 (1 блокада, 31 % в нападение), пише bgvolleyball.com.