Отборът на Матей Казийски Тренто победи като гост с убедителното 3:0 (25:22, 25:18, 28:26) Милано. Със спечелените 3 точки Тренто излезе на трето място във временното класиране, като скоро може да атакува втория Чивитанова. Българският волейболист бе най-резултатен за своя отбор, заедно с Даниеле Лавиа, като и двамата отбелязаха по 15 точки. Казийски имаше 65 процента успеваемост при атаките си, като завърши и с два аса. Той беше особено полезен с опита си в третия сет, в който отборът му изоставаше с 23:24, но благодарение на точки на българина спаси два сетбола, а след това с атака на Лавия завърши мача. Матей Казийски е и най-резултатният волейболист на Тренто от началото на сезона, като е отбелязал 170 точки в 13 мача, което го поставя на 12-о място в генералното индивидуално класиране по ефективност сред нападателите.

В другия мач от четвъртък вечерта Монца с българите Алекс Грозданов и Денис Карягин загуби от Модена с 0:3 (19:25, 22:25, 21:25). Централният блокировач Грозданов започна като титуляр мача и завърши с една точка. Младият Карягин влезе като резерва на мястото на звездата на Монца Георги Грозер в третия сет и също направи една точка за тима си.

Монца остава на пето място в класирането.