Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) се класираха на четвъртфинали в най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Воденият от Анджело Лоренцети тим се наложи над Кан с Николай Пенчев в състава с 3:1 (25:23, 25:9, 27:29, 25:14) в мач от група Е на надпреварата.

Тренто записа четвъртия си успех в групата, като завърши на второ място с 12 точки (4 победи, 2 загуби). Кан е на последната четвърта позиция с 1 точка.

Матей Казийски изигра поредния си силен мач, като се отчете с 18 точки (2 аса, 2 блокади). Даниеле Лавия бе най-резултатен с 24 точки (1 ас, 5 блокади) и бе отличен за MVP на мача. Алесандро Микелето приключи с 14 точки (2 аса, 2 блокади), толкова добави и Сречко Лисинац (1 ас, 5 блокади). За съперника Николай Пенчев реализира 11 точки (1 ас, 1 блокада), Уилан Анисет завърши с 12 точки (2 аса).

Жребият за четвъртфиналите ще се тегли на 18 февруари (петък).