Тренто стигна за шести пореден сезон полуфиналите във волейболната Серия А1 на Италия. Тимът на Радостин Стойчев победи пред 3657 зрители в своята зала Тоно Калипо (Вибо Валентия) с 3:0 гейма (27:25, 25:23, 25:20) и така спечели четвъртфиналната серия с 3:0 победи.

Матей Казийски постигна 12 точки, Николай Учиков остана резерва, а за MVP бе определен Османи Хуанторена (11 точки).

Шампионите от Лубе Банка Мачерата взеха успех нас Латина с 3:0 (25:23, 25:23, 26:24) и поведоха в ¼-фоналния плейоф с 2:1 победи.

Довечера Цветан Соколокв пък може да се класира за полуфиналите в Италия. Тимът му Кунео приема Модена в трети мач от плейофа и при успех продължава напред. Пиаченца на Христо Златанов е домакин на Перуджа също тази вечер.