Капитанът на италианския волейболен Тренто Матей Казийски стана най-резултатен с 16 точки при успеха на тима му над Таранто с 3:0 (25:17, 25:21, 25:17). Той реализира всичките си точки от атака, където имаше 64% успеваемост. Тренто е на второ място в класирането на италианската Супер лига, като отстъпва с 5 точки на лидера Перуджа за момента.

Воденият от българския треньор Радостин Стойчев Верона се наложи над Монца с 3:0 (25:19, 25:17, 25:14). Алекс Грозданов игра във всичките три гейма. Той завърши с 5 точки (4 успешни атаки от 5 или 80% успеваемост) и 1 блок. Верона е на пето място в класирането.

Алекс Николов направи силен мач при загубата на Лубе Чивитанова от Чистерна като гост с 0:3 (17:25, 19:25, 25:27). Синът на Владо Николов бе най-резултатен за шампиона на Италия с 14 точки - 11 точки от атака (46% успеваемост) и впечатляващите 3 аса от сервис. Лубе Чивитанова е на четвърто място в подреждането.

Много силен мач направи и Аспарух Аспарухов при загубата на Падуа от Милано с 1:3 (30:28, 23:25, 19:25, 18:25) у дома. Българинът реализира 15 точки, като с повече от него от отбора му завърши само сърбинът Душан Петкович. Аспарухов направи 13 успешни атаки (46%), 1 точка от блокада и 1 ас.