Двама българи ще играят полуфинал в полското волейболно първенство. Националният ни център Евгени Иванов - Пушката и екснационалния разпределител Николай Иванов с тима си Ястрежебски Вийгел спечелиха плейофа срещу Барош Курек, Якуб Новотни и Закса Кеджежин Козле с 3:1 победи.

В последната среща от четвъртфиналите като гост съставът от Вийгел бе с 3:1 гейма (25:22, 19:25, 25:21, 25:16).

Пушката завърши с 11 точки, Николай с 1, а за Най-полезен играч бе избран съотборникът му Роберт Пригел, реализирал 17 точки. Давид Мурек добави 16.

За Закса Кеджежин Козле Барош Курек и Еужен Бакумовски постигнаха по 16, а Якуб Новотни 12 точки.

Ястрежебски Вийгел е вицешампион на Полша, а преди пет дни загуби финала за Купата. Вече на полуфинал в Полша са СКРА Белхатов и Честохова.