Евгени Иванов и Николай Иванов с тима си Ястрежебски Вийгел изпуснаха Купата на Полша. Волейболистите ни загубиха финала за трофея в Познан от Честохова с 1:3 гейма (23:25, 22:25, 25:21, 30:32). Пушката се отчете с 11, а бившият национален разпределител с 3 точки.

Битката за Купата бе 130 минути, като след като състава губеше с 0:2 гейма, взе третата част с 25:21, а четвъртият гейм бе повече от непредвидим. В крайна сметка Честохова го спечели с 32:30 точки, а с това спечели мача и вдигна Купата.

За най-полезен волейболист във финали и бе избран Павел Войцки от Честохова, като още четирима негови съотборници си тръгнаха с индивидуални награди и чекове за по 5 хиляди злоти. MVP на турнира е Марчин Вика, който взима 10 хиляди злоти.

В полските медии се появи информация, че мажоретният състав на Честохова „Контра” ще подготвят ново специално съчетание послучай спечелването на Купата на Полша, с което ще изненадат любимите си играчи и фенове.