Българският волейболен национал Владимир Николов за пореден път събра овациите на специалисти и фенове в Италия. Владо бе избран за най-полезен играч при драматичната победа на неговия Итас Тренто в 15-тия кръг на Серия А1.

Българският отбор, воден от Радостин Стойчев, се наложи като гост над Модена с 3:2 гейма (22:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:10) за 122 минути и по този начин запази третото си място в класирането с актив от 12 победи и 3 загуби, което оставя тима само на точка от втория Куньо.

Владо Николов завърши мача с 24 точки (2 блокади, 51% от атака), но събра погледите на 4000 зрители в залата.

Матей Казийски реализира 23 точки (1 ас, 1 блок, 64% атака, 62% посрещане) и доказа, че заедно с Владо сами могат да спечелят 2 гейма.

За съперника Модена с 21 точки завърши бразилския национал Андре Насименто.

В друга среща от италианката Серия А1 Копра Пиаченца с двамата българи с италиански паспорти Христо Златанов и Венци Симеонов взе чист успех над Милано и се изкачи на 6-то място в класирането.

За 9-тия успех на тима с 3:0 гейма (25:21, 25:20, 25:15) синът на легендата Димитър Златанов - Христо се отчете с14 точки (3 аса, 2 блокади), а синът на Каспар Симеонов – Венци с 8 (3 аса, 2 блокади). Преди присъствалите 2900 зрители Христо Златанов бе обявен за MVP.