Двамата българи с италиански паспорти Христо Златанов и Венци Симеонов стигнаха до Финалната четворка на Шампионската лига. С екипа на Копра Пиаченца те отстраниха титулувания гръцки гранд Панатинайкос в последния кръг от елиминациите.

След успех в първата среща с 3:1, в реванша като домакини италианците биха с 3:2 гейма (23:25, 14:25, 25:21, 25:20, 15:13). Пиаченца направи обрат след 0:2 за 3:2 гейма за 118минути. Втори съдия на мача бе българинът Борислав Поборников.

Пред 3502 зрители Христо направи 19 точки, колкото и Венци. Те бяха най-резултатни за тима си, а за детелините от Панатинайкос, където масажист е българинът Селатин Халодов, с 29 точки завърши звездата Агамес.

Така синовете на легендите Димитър Златанов и Каспар Симеонов, съответно Христо и Венци, ще трябва да пътуват до Полша. СКРА Белхатов е домакин на финалите на 29 и 30 март. На полуфинал съперник на Пиаченца е победителят от двойката Сислей Тревизо – Фридрисхафен. Италианците, които спечелиха турнира преди година, загубиха първата среща от настоящия шампион на Европа с 2:3 гейма.

Другият вече класирал се отбор за финалите е Динамо Транс Казан. Руският звезден състав с американците Лой Бол и Клейтън Стенли преодоля френския Кан с две категорични победи. Играчите от Казан ще играят руски полуфинал срещу домакина СКРА Белхатов.