Капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов игра в първото българско дерби за новия сезон в Гърция, въпреки здравословните проблеми, които го измъчват през последните седмици. Гибона бе титуляр при успеха на Ираклис над Патра на Боян Йорданов и Андрей Жеков с 3:1 гейма (35:33, 25:22, 21:25, 25:22).

В зала Микра състава от Солун стигна до четвърта поредна победа от четири мача и запази лидерското си място в класирането. Патра пък е на трето позиция в южната ни съседка с актив от 3 успеха и 1 поражение.

За 95 минути на полето Константинов отбеляза 13 точки. До последно Гибона бе под въпрос дали ще играе защото има възпаление в областта на врата вследствие на схващане. Най-резултатен бе Маркус Нилсон със 17 точки, а Ален Акхрем завърши със 16.

За Патра по традиция Боян Йорданов бе най-добър с 22 точки, а националният ни разпределител Андрей Жеков постигна 7 точки. Марек Новотни завърши със 16 точки.