Капитанът на националния ни отбор по волейбол Пламен Константинов ще играе на  полуфалите на турнира за Купата на Гърция.

Гибона с Ираклис отстрани трудно Олимпиакос на Боян Йорданов и Красимир Гайдарски след 3:2 гейма (23:25, 28:26, 16:25, 25:20, 15:13) в Атина.

„Българският” сблъсък бе напрегнат, а гръцките медии го определиха като„Дерби не за хора със слаби сърца”.

По 27 точки реализираха Боян Йорданов за Олимпиакос и шведа Маркос Нилсон за Ираклис. Пламен Константинов бе втори по резултатност за носителите на Супер Купата на Гърция, след като се отчете с 15, а Краси Гайдарски завърши мача със 7 точки.

През първия гейма Олимпиакос имаше аванс и след равенството 10:10 точки не допусна да гостите да поведат, а трупаше аванс от 2 до 5 точки.

Втората част предложи доста обрати – първо Гайдарски и Йорданов водеха с 7:5, 16:13, 21:17, но Гибона със своите съотборници обърна развоя на мача. Ираклис смени либерото си при 21:17, настигна съперника си до 23:22 и успя да вземе гейма с 28:26.

Третата част бе спечелена безпроблемно от Олимпиакос с 25:16, а при 18:11 бе регистрирана разлика от 7 точки.

Константинов се разигра и заедно с Краварик, Нилсон и Ривера доведе нещата до тайбрек след 25:20 и 2:2 гейма.

Решителният пети гейм започна с добра игра на бившите капитани на Левски Сиконко и ти с Олимпиакос водеха на прекъсването с 8:4. Обратът започна при 11:8,последваха две поредни точки за Ираклис, като още при първи си мач бол, тимът от Солун се възползва и взе успеха с 15:13 и 3:2 гейма.

Това бе своеобразен реванш за Ираклис след като домакини загубиха от Боян и Краси в шампионата.

Право на участие в ¼-финалите на турнира за Купата на Гърция от 29 февруари до 1 март в Орестиада освен Ираклис спечелиха още Милон и Панатинайкос. За четвъртият билет ще се бори утре Андрей Жеков с Патра. Тимът на националния ни разпределител гостува утре на Панелиониос от 20:30 часа.