Пламен Константинов отново би Боян Йорданов и Андрей Жеков в българското волейболно дебри в Гърция.

Ираклис отнесе Патра като гост с 3:0 гейма - 25:20, 25:13, 25:19 за 68 минути. Титуляри за двата състава бяха тримата българи. Разпределителят Андрей Жеков остана без точка, Боян Йорданов бе на полето през цялото време въпреки болки в рамото и реализира 9 точки, с което бе най-резултатен за Патра.

За победителите Мъжът на годината Константинов завърши с 7 точки, Тодор Баев не влезе на полето, а най-много точки отбеляза Маркус Нилсон - 13.

Въпреки успеха солунският тим остана на четвърто място в класирането с мач по-малко. Лидер е Панатинайкос, следван от Олимпиакос, а Патра е на трета позиция.

В индивидуалните класации Боян Йорданов дели второ-четвърто място при най-добрите изпълнители на сервис с 25 аса до момента. Първите важни битки за Гибона и компания са този петък, събота и неделя за Купата на Гърция.

ПАОК пък победи Етникос на Ивайло Барутов с 3:2 гейма (21:25, 22:25, 25:21, 25:18, 15:8), като българинът завърши с 21 точки.