От всичко имаше в българското представяне в 7-мия кръг на гръцкото волейболно първенство.

Капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов със своя Ираклис не допусна изненада и взе чиста победа над Арис. Тимът от Солун победи като домакин с 3:0 гейма – 25:21, 30:28, 25:21 точки за 84 минути. Гибона се отчете с 11 точки, а най-резултатен бе Алекс с 22. Андрей Краварик след дълго отсъствие, заради контузия се появи като резерва. Това бе седма поредна победа на Ираклис в шампионата, като тимът остава не победен в Гърция, на втора позиция в класирането с точка по-малко от Панатинайкос.

Лидерът взе своето при гостуването си на Олимпиакос. Панатинайкос би с 3:0 гейма (25:17, 25:21, 25:16) за 70 минути отбора на Боян Йорданов и Красимир Гайдарски. Бившите капитани на Левски Сиконко започнаха по традиция като титуляри в дербито, Боян реализира 11 ( 2аса), а Краси 4 точки. Олимпиакос е на трето място в подреждането след 7-мия кръг, като има в актива си 5 победи и 2 поражения.

На четвърта позиция е Патра с мач по-малко. Националният ни разпределител отново показа добра игра с 9 точки (2 аса) при интригуващия успех като гост на Панелиниос с 3:0 гейма (26:24, 26:24, 26:24) след 79 минути игра.

В следващия осми кръг на волейболния шампионат на Гърция ни очаква българско „синьо” дерби. Сблъсъкът на тримата бивши играчи на Левски Сиконко ще играят един срещу друг – Патра на Жеков приема Олимпиакос на Йорданов и Гайдерски. Пламен Константинов с Ираклис гостува на Панатинайкос.