Капитанът на националния ни отбор по волейбол Пламен Константинов с отбора си Ираклис победи Олимпиакос на Боян Йорданов и Красимир Гайдарски с категоричното 3:0 гейма (25:23,25:23, 26:24) в първото българско дерби този сезон в Гърция.

Срещата бе от третия кръг на местния шампионат, като Олимпиакос бе домакин. И тримата български национали започнаха като титуляри за отборите си.

Гибона завърши със 16 точки за Ираклис, а за Олимпиакос бившите капитани на Левски Сиконко Йорданов и Гайдарски реализираха съответно 15 и 4 точки.

Националният ни разпределител Андрей Жеков стигна до първа, но трудна победа в Гърция. С тима си Патра като домакини те се наложиха над АОНС Милон с 3:2 гейма (25-20, 18-25, 21-25, 25-23, 15-8). Жеков направи 3 аса и 2 атаки, за които получи добри оценки за играта си.

Ираклис е на първи място в подреждането с пълен актив от три победи и само един загубен гейм. Олимпиакос на 4-та позиция, а Патра на 9-та.