Българският национал Данаил Милушев вдигна Купата на Франция! Първият подобен трофей извоюва бившият играч на ЛукОйл Нефтохимик триумфира след като във финала със своя тим Кан се наложи над Туркоан (Лил) с 3:2 гейма (23:25, 25:19, 22:25, 25:16, 15:13). Кан бе домакин на финалната четворка за Купата, а на ½-финала отстрани Тулуза с 3:0 гейма (25:19, 25:17, 25:23).
Това е 7-мата Купа на Франция която влиза в залата на славата на тима от фестивалния град.

Забележителен резултат записа Милушев! Той реализира 35точки! 9 от който в тайбрека!

Френските медии го наричат ”поразяващият българин” и „машината”, която не може да бъде преодоляна на блокада и спряна, когато атакува! Именно Дани бе в основата за вдигането на Купата, след като Кан губеше с 2:5 в тайбрека, той реализирал последователно няколко точки от блок и атака, а последната точка бе негово дело!

Дани Милушев е лидер в класирането с Кан в месния шампионат след 13 победи и 3 загуби. Българският волейболист е на 6-то място в индивидуалната класация за най-добри изпълнители на начален удар с 29 аса от 19 мача, осми при реализаторите с 342 точки от началото на сезона и осми в подреждането за атаки с 287.

Спечелването на Купата на Франция донесе на Кан и виза за участие в Шампионската лига на Европа догодина. Миналата година без Милушев тимът загуби трофея, след като на финала загуби от Тур.