Българката Елица Василева реализира 10 точки и помогна на турския Вакъфбанк да се класира за Финалната четворка на Шампионската лига по волейбол за жени.

Възпитаничките на Джонани Гуйдети загубиха реванша от плейоф 6 на надпреварата от друг турски тим Фенербахче с 2:3 (20:25, 20:25, 25:21, 25:15, 12:15), но след успеха в четири гейма в първия мач като домакин продължават борбата за медалите в полския град Шчечин.

Василева не игра в първия гейм, а във втория влезе като резерва. Тя беше титуляр в третата и четвъртата част, които Вакъфбанк спечели, за да триумфира.

Най-резултатна беше Шейма Касто Де Паула с 20 точки, а 18 добави Гьозде Сонсирма. За домакините с 27 точки се отличи Йон-Кун Ким. Друга българка Добриана Рабаджиева отпадна от надпреварата, след като Волеро Цюрих загуби като домакин със златен гейм от турския Еджзаджъбаджъ Истанбул.

Швейцарките постигнаха победа в реванша с 3:1 (25:23, 24:26, 29:27, 25:19) и заличиха пасива си от първата среща в Истанбул. Така двубоят трябваше да бъде решен със златен гейм, в който наваксаха изоставане от 1:5 точки, за да триумфира.

Рабаджиева беше трета най-резултатна за швейцарките със 17 точки. Олеся Рихлюк се отличи с 28 точки, а Наталия Мамадова добави 21 точки, но това не беше достатъчно. За туркините Бетания Де Ла Крус реализира 24 точки./БТА