Тимът на Матей Казийски и Теодор Салпаров Динамо (Москва) се нуждае от една победа още, за да се класира отново за финалите в Руската Супер лига. Волейболистите от руската столица поведоха на Факел (Новий Уренгой) с 2:0 победи и месните специалисти коментираха „Факел прегоря”.

След вчерашния чист успех с 3:0 гейма и 10 точки на волейболист №1 на Европа, днес Динамо отново би, но с 3:1 гейма (25:18, 14:25, 25:22, 25:21). Следващият мач е на 21април.

Към момента най-вероятен съперник на московчани в борбата за титлата е Динамо (Транс Казан). Дриймтиймът с двамата американци Бол и Стенли водят на Искра Одинцово също с 2:0 победи.

В битката за 5-8 място Пламен Константинов с Газпром (Сургутскии район) губят вече с 0:2 от Локомотив (Екатеринибург). Във втората среща днес тимът на капитана на националния ни отбор отново претърпя поражение, но с 2:3 гейма (20:25, 27:25, 25:23, 23:25, 13:15) като домакин.