Матей Казийски и Теодор Салпаров с тима си Динамо (Москва) изравни на Динамо-Транс (Казан) във финалната серия на руската Суперлига.

В препълнения Дворец на спорта „Динамо” домакините победиха с 3:1 гейма (21:25, 25:18, 25:22, 25:19) за 94 минути игра.

Българските национали започнаха като титуляри и във втория мач от серията за титлата на Русия. Матей Казийски реализира 17 точки (2 ас). Най-резултатен за тима му би Семен Полтавски с 22 (3 аса),а за дрийтима от Казан американецът Клейтън Стенли завърши с 19 точки (4 аса).

Олимпийската шампионка по художествена гимнастика Алина Кабаева бе на трибуните, а по време на почивките в шоуто се включиха мажоретки и ансъмбъл от барабанистки.

Както и вчера първият гейм започна с преимущество на гостите от Динамо-Транс (Казан), които поведоха с 8:5 на първо техническо прекъсване. Матей Казийски реализира ас за 8:10, тимът му изравни за 12:12, но отново допусна сериозен пасив от 4 точки (13:17). Волейболист №1 на Европа записа втората си точка едва в края на частта при 21:23, а Казан затвори за 25:21.

Мотивирани московчани започнаха по-добре втория гейм и стабилизираха блокадата си. Матей отново изведе Динамо напред при 4:2. Гостите изравниха (5:5), но последваха 3 поредни точки за миналогодишните шампиони като Кулешов направи ас за 8:5.

Казанци стопиха разликата в резултата за 10:10 и дори поведоха за 12:1. Въпреки това атаката на Динамо (Москва) бе по-прецизна и не допусна повторно изравняване, като поведе 16:14, 22:17, 24:18 след точки на Казийски и изравни за 1:1 гейма след 25:18. При 17:16 наставникът на гостите бе принуден да смени либерото Сиденко с второто Сиделников.

Третият гейм бе равностоен до средата. Второто техническо прекъсване дойде при точка пасив за тима от руската столица (15:16). Гостите отново поведоха с две точки 17:15 след ас на американския разпределител Лой Бол. Матей Казийски се опита да обърне резултата с точки за 16:17 и 18:19. След отличен блок на Семен Полтавски,

Динамо (Москва) поведе с 20:19. Казийски реализира втория си ас за 23:20, но след това сгреши от линията за начален удар, Владимир Алекно го замени с Ботин, а съотборниците му затвориха гейма след 25:22 и поведоха за първи път в серията с 2:1 гейма.

С по-добър и силен сервис и стабилизиране на посрещането, Динамо (Москва) бе лидер на игрището и в третата част като поведе с 6:2, 9:5,12:8. Московчани успяха

да запазят преднината си, въпреки че Казан го догони при 12:11, но играчите на Алекно отново дръпнаха за 16:12.

Казийски пак се разписа при 19:14, а разликата достигна до 7 точки след ас на Остапенко за 22:15. Домакините изпуснаха един мачбол, но затвориха гейма с 25:19, а с това взеха първа победа по тъпя си към златен дубъл този сезон.

В серията се играе до 3 успеха от 5 срещи, следващите два мача са в Казан на 8 и 9 май, а евентуален пети е на 13-ти в Москва.