Волейболната националка Любка Дебърлиева записа 12-та победа за сезона с тима си Ленинградка (Санкт-Петербург) в руската Супер лига при дамите.
Разпределителката ни бе титуляр при успеха над Автодор Метар (Челябинск) с 3:0 гейма (25:15,25:19,25:17) от предпоследния кръг на редовния сезон. Мачът продължи 54 минути и се игра пред 500 зрители в Санкт-Петербург, а най-резултатна бе волейболистката на Ленинградка Юлия Андрушко с 18 точки ( 2аса).

В последния 22-ри кръг на редовния сезон Дебърлиева и компания ще се изправят срещу лидерките от Динамо Москва на 24 април. Към момента отборът на Ленинградка е 7-ми в класирането с 10 победи и 11 загуби и може да играе плейоф за разпределяне на 5-8 място в Русия на 5 и 6 май.

Битката за титлата тази година по всяка вероятност ще бъде между Динамо (Москва), ЦСКА (Москва), Самородок (Хабаровск) и Казаночка (Казан).

Видео репортаж от мача Ленинградка – Автодор може да видите на тук.