Бившият национал на България Данаил Михайлов заедно със своя Сент Куентин победиха Рен с 3:1 гейма (25:23, 25:14, 21:25, 25:20) в мач от 11-тия кръг на френското първенство. Така новакът в елита е на пето място в класирането с актив от 7 победи и 4 загуби от 14 тима. Рен пък е на 12 място.

От началото на шампионата този сезон Дани има 63 точки от атака, 16 блокади, 11 аса, 65,4% перфектно посрещане.

34-годишният посрещач два сезона в Рен, а този сезон избра да играе в тима от северна Франция, който получи право да е в елита.

Ивайло Лъчезаров Барутов отново не влезе в игра за 9-тия в класирането Бове при успеха с 3:0 гейма над Нарбон. Виктор Шаралиев пък се отчете с 11 точки за загубилия отбор.

Българинът с френски паспорт Божидар Славев реализира 7 точки при чистия успех на Туркоан над Сет с 3:0 гейма (25:17, 25:21, 25:22). Тимът на френския национал заема четвърта позиция след 11 мача.

Атанас Търкаланов не влезе в игра за Тур при първото поражение за сезона. Екс-европейският шампион бе надигран от лидера Париж с 3:1 гейма.