Тренто би втория в класирането Кунео с 3:2 гейма (25:21, 12:25, 24:26, 25:23, 22:20) в среща от 13-тия последен кръг от редовния сезон в италианската волейболна Серия А1.

Българското дерби бе наистина интригуващо, като след като гостите водени от Радостин Стойчев поведоха с 1:0 гейма, допуснаха селекцията с българския капитан да вземе втората част с 25:12 точки. Последва размяна на още по един гейм, а тайбрекът завърши почти като истински гейм - 22:20 точки за Тренто.

Цветан Соколов постигна 32 точки в срещата, а Владимир Николов, въпреки че загуби, бе определен за Най-полезен волейболист в мача (MVP) след 30 точки. Валентин Братоев също бе титуляр за световните и европейски шампиони като завърши с 19 точки.

Тренто в мача бе без Мъжа на 2010 година Матей Казийски, но пък спечели редовния сезон с 25 победи, 1 загуба и 11 точки пред шампиона на Италия и Владо Николов, който е с актив 20:6. Сега на Ботуша предстоят плейофите, като Тренто играе с Перуджа, Кунео с Верона в серия до две победи от три срещи.

Националът Виктор Йосифов постигна 11 точки, но неговият клуб Рома падна като домакин в другото бг-дебри от Копра Пиаченца с 2:3 гейма (25:19, 22:25, 23:25, 27:25, 18:20). За победителите Христо Златанов направи 14 точки.

Данаил Милушев игра само два гейма и взе 3 точки за успеха на Кастелата Гроте като гост над бившия европървенец Сислей Тревизо с 3:1 гейма (20:25, 25:23, 25:21, 25:17).

Венци Симеонов стана най-полезен при победата на своя тим Вибо Валентия над Верона с 3:2 гейма (24:26, 25:23, 25:20, 22:25, 15:9). Синът на Каспар Симеонов реализира 26 точки, Николай Николов не игра, а Методи Ананиев бе резерва.