21-ият кръг на волейболното първенство на Гърция бе успешен за българските играчи. Освен с четирите победи на нашите представители, мачовете снощи ще се запомнят и с червен картон за Пламен Константинов.

Ираклис за първи път тази година спечели дебри като домакин, надигравайки втория в класирането Олимпиакос с 3:0 гейма (25:21, 25:23, 25:23) за 84 минути. Това бе решителна стъпка за солунчани по пътя към плейофите. След серия от поражения в местното първенство и класиране за финалите на Шампионската лига Ираклис излезе психологически мобилизиран и взе чист успех над Олимпиакос.

Третият гейм обаче се оказа доста нервен, като в главен герой тогава бе капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов. При 11:10 за Ираклис съдията Карампетцо отсъди точка за Олимпиакос, това бе остро оспорвано от наставника на сините и му бе вдигнат жълт картон. Гибона също протестира и получи жълт и червен картон от рефера. Познатата като „кокина карта” в южната ни съседка наложи напускането на капитана ни на полето. Случката настърви съотборниците на Пламен и те затвърдиха гейма с 25:23, а с това взеха и мача. Публиката също реагира на съдийската грешка.

Най-резултатен за Ираклис бе Маркус Нилсон с 13 точки, Гибона завърши с 9 (6 атаки и 3 блокади). За Олимпиакос Иван Милковис се отчете с 9 точки.

Пламен Константинов след мача поясни: „Отидох аз при съдията, защото знам какво се случи. Бихме с 3:0 и всичко е наред. Искахме да спечелим дербито. Основната ни цел бе класиране за финалната четворка на Шампионската лига и сега играем по-освободено и спокойно. Съперникът ни на полуфинала Искра Одинцово е силен. Ние обаче не се страхуваме от нищо”.

Третият в момента в Гърция Патра се наложи над Арис с 3:1 гейма (25:18, 18:25, 28:26, 25:16). Националният ни разпределител Андрей Жеков постигна 5 точки, а Боян Йорданов отново бе игра заради здравословните си проблеми.

Лидерът Панатинайкос претърпя една трета загуба от началото на сезона и то от тима на Петър Драгиев Финикас Сиру. Детелините паднаха от седмите в подреждането като домакини с 2:3 гейма (16:25, 25:18, 25:15, 25:27, 12:15). Най-резултатен за тима с български треньор бе Леонардо Калдейра с 21, а за Панатинайкос Агамес реализира 29 точки.

23 точки постигна Ивайло Барутов в мача на последните в Гърция. Клубът на българина Етникос победи Милон с 3:1 гейма (15:25, 25:22, 25:20, 25:19) за 86 минути. Съставът на Барутов е на предпоследно място, а противникът снощи – последен.