Нефтяник Уфа на Андрей Жеков и Тодор Алексиев взе ценна победа над дриймтима на Динамо Транс Казан с 3:0 гейма (25:21, 25:16, 28:26) в среща от руската Супер лига по волейбол. Пред хиляда зрители като домакини националният ни разпределител излезе титуляр и реализира 2 точки, като резерва се появи Алексиев, който завърши с 3 точки. Най-резултатни за Уфа бяха Терешин и Казаков с по16. За 78 минути игра Косарев отбеляза 14 точки за състава от Казан.

С тази чиста победа Нефтяник заема 9-тото място, но все още с отрицателен баланс от 4 спечелени и 5 загубени срещи.

Осма загуба претърпя Светозар Иванов с екипа на Нова Новокубишневск. Домакините от Локомотив Белгород не допуснаха изненадата и победха 3:0 (25:23, 25:22, 25:23). Нова продължава да е на последното12-то място само с една победа.