Българският национал Цветан Соколов и Кучине Лубе Чивитанова завършиха с 6 победи от 6 мача в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир Шампионската лига. Волейболистите, водени от Фердинандо де Джорджи, надиграха полския ЗАКСА Кенджежин-Кожле с 3:2 (20:25, 22:25, 34:32, 25:21, 15:12) след пълен обрат у дома в последния си сблъсък от група "В" в надпреварата.

Соколов отново се представи отлично и завърши с 23 точки. Толкова добави и Робертланди Симон, от които впечатляващите 8 блокади. За полския гранд Рафал Шимура завърши с 22 точки.

Кучине Лубе продължава напред към четвъртфиналната фаза със 17 точки и само три загубени гейма. ЗАКСА е на второ място с 10 точки.

Мартин Атанасов и Шомон същи ще играят в елиминациите. Воденият от Силвано Пранди тим надигра АХ Волей Любляна с 3:1 (25:17, 23:25, 25:15, 25:16) в последен двубой от груповата фаза в турнира.

Атанасов стана топреализатор за усепха с 18 точки. 17 добави Тейлър Евърил. За словенският отбор Петър Дирлич приключи с 12.  Шомон зае второто място в група "С" с 13 точки. АХ Волей завърши четвърти с 2 точки и нито един успех.